Mozgi.ucoz.com - в здоровому тілі здоровий дух!

Вхід на сайт

Категорії розділу

Міжнародні новини бодибілдингу [36]
Новини російського бодибілдингу [10]
Новини українського бодибілдингу [17]
Інші цікаві спортивні новини [19]
Біографії видатних культуристів [5]

Пошук

Корисні статті

    ...Статті тренувань... [13]
    Статті про тренінг. Огляд різних тренувальних програм, поради з виконання вправ, рекомендації.
    ...Статті спортивної дієтології... [10]
    Статті присвячені живленню і спортивній дієтології. Корисність тих або інших продуктів, енергетична цінність, замінники їжі, спортивні добавки, корисні поради, аналітика тощо!
    ..:Тренажери:.. [1]
    Тренажери, спортзали і все що з ними пов'язане.
    ...Статті про історію бодибілдингу... [4]
    Історія культуризму і фітнесу. Становлення культуризму як спорту, історія змагань і розвитку атлетизму.
    ..:Статті про спортсменів:.. [3]
    Зал слави! Статті про знаменитих спортсменів, їх звички, інтерв'ю і просто повсякденне життя.
    ..:Різне:.. [4]
    Статті про культуризм в цілому. Все що зі своєї тематики не відноситься до попередніх розділів знаходитися тут. Огляди, думки, критика.

Календар

«  Вересень 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Головна » 2009 » Вересень » 13 » Фітнес зі зміненим обличчям
19:30
Фітнес зі зміненим обличчям
Вітчизняна фітнес-індустрія в результаті світової фінансової кризи серйозно не постраждала. Принаймні, так стверджують учасники ринку. Кількість одиночних фітнес-клубів зростає, а потужні мережеві гравці розширюються в межах свого регіону. Правда, без втрат не обійшлося - по оцінках незалежних експертів, відвідуваність фітнес-центрів впала на 30-40%. Зате гравці зуміли помітно розширити спектр послуг, що надавалися, і можуть виграти на цьому в пост-кризовий період.
Перетікаючи з класу в клас
Перші казахстанські фітнес-клуби(експерти галузі називають їх дворовими) з'явилися 10-12 років тому. Вони були клубами аеробіки або підвалами з «саморобним» залізом. У 2002 році в місті Алмата відкрився перший професійний фітнес-клуб російської мережі World Class. Активне зростання казахстанська фітнес-індустрія переживала в 2005-2006 роках, коли кількість клубів зростала на 20-30% в рік.
За даними президента Національної асоціації професіоналів фізичної культури і спорту Талапа Іматалієва, в Казахстані приблизно 3,5 тис. центрів, що позиціонують себе як фітнес-клуби. Лише у Алмати їх більше 200. У обласних центрах ця кількість варіюється на рівні 15-20 клубів. Проте якщо під професійними фітнес-клубами розуміти єдиний комплекс, що сполучає в собі тренажерний зал, басейн, зал татамі або ринг, ігровий зал, SPA, де з клієнтами займаються інструктори, такі клуби складають наврядчи 1/5 частина від загального числа закладів.
Учасники ринку ділять фітнес-клуби на три групи. Це преміум-клас, економ-клас(його ще називають «демократичним класом») і лоу-енд-клас. Головний диференціюючий чинник - це цінова ніша.
Спектр вартості клубної карти в центрах преміум-класу досить широкий: вартість занять протягом місяця на одну людину вагається від 20 до 50 тис. тенге. Експерти включають в число клубів преміум-класу алматинське Luxor і Fidelity. Мережа Fitnation, клуб Rakhat-Fitness, а також Renessans відносяться до економ-класу.
«Вартість - лише одиного з показників преміума. Показник, який витікає з інших, - розповідає фітнес-директор мережі клубів Fidelity Лола Малахова. - Той або інший рівень - це набір пропонованих послуг. Це якість, сервіс, рівень використовуваного устаткування і технології, які застосовуються».
Середня щомісячна вартість в професійних клубах економ-класу мегаполісів складає 6-30 тис. тенге. Лоу-енд представлений цілим рядом клубів, що надають бюджетний варіант фітнес-послуг(частенько все закінчується аеробікою). Вартість в цьому сегменті варіюється в районі шести тисяч тенге щомісячно.
У регіонах вартість фітнес-послуг розподілена в інтервалі від 4 до 40 тис. тенге, в цей проміжок укладаються всі сегменти.

Зброя масового оздоровлення
Потенціал зростання в ринку великий. Експерти оцінюють інтерес населення до фітнес-клубам, як украй низький. Так, в найбільшому місті країни - Алмати - фітнес-клуби відвідують всього 1,5-2% жителів мегаполісу. Це дорівнює аналогічним російським показникам і в 5-10 разів менше європейських і північноамериканських.
По оцінках пана Іматалієва, потенційна ємкість казахстанського ринку фітнес-індустрії складає не менше 200 млн доларів звороту в рік. У реальності сукупний зворот компаній сьогодні навряд чи дотягує до 30% від цього показника. Причини цього - низька популярність здорового способу життя серед городян. Криза теж внесла свій внесок - в період економічних потрясінь люди економлять перш за все на сфері дозвілля, у тому числі на фітнесі. Хоча, за повідомленнями представників фітнес-клубів, в період кризи як в столичних містах, так і на периферії число клубів продовжує зростати. В той же час незалежні експерти, наприклад пан Іматалієв, говорять про спад відвідуваності фітнес-клубів на 30-40%.
Проте самі представники фітнес-індустрії відзначають, що криза не зробила на галузь різко негативного впливу. Алматінськие клуби преміум-класу зберегли свою клієнтуру. Мережа Fidelity навіть розширилася, відкривши два нові клуби.
У регіональному преміумі теж стало менше клієнтів. «Кількість клубів в нашому місті не змінилася, але кількість клієнтів помітно знизилася», - відзначає координатор відділу продажів фітнес-центру «Атирау» Айнаш Джанаєва. По оцінках незалежних експертів, клієнтура преміума зменшилася повсюдно. Причиною тому - припинення співпраці з фітнес-клубами ряду корпоративних клієнтів. У кризисний період крупні компанії вважають за краще вкладати засоби, які раніше вирушали на фітнес для співробітників, в їх зарплати.
Як у столиці, так і в регіонах експерти відзначають зростання кількості клубів економ-класу. Пояснюється це тим, що фітнесом став все активніше займатися середній клас, орієнтований на недорогі послуги. Більшість нових фітнес-клубів, що відкриваються в «спальних районах» або в новобудовах, представляють економ-клас.
«Той импакт(дія. - "ЕК”), який криза надала на інші галузі, скажімо, машинобудування, продаж автомобілів, будівництво, не надав потужної дії на фитнес, - вважає пані Малахова. - Люди продовжують ходити займатися, і їм це подобається. Навпаки, з'явився час зайнятися своїм здоров'ям».
Короткометраж в моді
На відміну від кількості клієнтів, перелік послуг фітнес-центрів в справжній період стійко зростає. З'являються нові послуги, які починають надавати клуби преміум-класу, а потім освоюють (наскільки дозволяють технологічні і технічні можливості) менш дорогі сегменти ринку.
Зараз популярні різні види аєробік, аквафітнес, оскільки багато людей мають проблеми з хребтом. Аквафітнес дозволяє прибрати осьове навантаження з суглобів і хребта. Особливу популярність отримав дитячий фитнес і фитнес для майбутніх мам. Пані Малахова відзначає, що дівчата полюбили бокс. Більш того, з'явився навіть такий напрям, як «оздоровчий бокс», який не виключає спаринги, але робить упор на вправи з тренажерами, підвісними мішками і імітаційні бої.
Як у мегаполісах, так і в провінції дуже популярна йога: і традиційна хатха-йога (переважно статичні вправи), і аштанга-йога (асани в потоках, динамічна йога). Користуються всі великим попитом йога для дітей і йога для вагітних. Ще одним новим напрямом у фітнесі став фейсбілдинг (гімнастика м'язів особи, що дозволяє відновити їх тонус)
На думку Лоли Малахової, перспективними найближчим часом будуть ті напрями фітнеса, які максимально сприяють оздоровленню, поліпшенню естетики тіла. В майбутньому будуть особливо популярні технології функціонального тренінгу. Фітнес-інструктори відзначають, що клієнти навмисно вирушають від того, аби «виглядати здоровими». Тому, наприклад, бодибілдинг однозначно залишається у минулому, змінявшись тренуваннями, направленими на поліпшення стану серцево-судинної системи.
Як новий тренд у фітнесе експерти відзначають фітнес для «золотого віку». У клуби приходять займатися люди після 50 років.
Новинка - функціональний тренінг за системою пілатес. Для цього тренінгу потрібне спеціальне устаткування - Gravity - тренажер, де долається гравітація. Це оптимальний варіант тренажера для комплексної реабілітаційної роботи після травм.
«Всі напрями у фітнесі вже не такі однобокі, як були раніше. Все більше працює fusion, змішання стилів, - говорить пані Малахова. - Силові програми з танцювальними, йога з пілатесом».
Ще один світовий тренд - в період тотального браку часу стали набирати популярність програми короткого формату (експрес-програми). За 30-45 хвилин робиться максимум роботи.
Кадри вирішують все
Проте самі передові технології і програми потребують сучасного матеріального забезпечення і фахівців. В період зародження і початку активного зростання фітнес-індустрії основною проблемою казахстанських фітнес-клубів був недолік приміщень. Клуби тулилися в підвалах і на знімних майданчиках, які були частенько не пристосовані для занять якою б то не було фізкультурою. З появою професійних фітнес-клубів у вигляді крупних центрів дефіцит приміщення зник (принаймні, в сегментах премиум- і економ-класу). На перше місце вийшла проблема браку кваліфікованих фітнес-інструкторів.
За свідченням представника одного з фітнес-клубів Алмати, що побажав залишитися анонімним, у ряді клубів тренерів приймають по оголошенню: «Можна сказати, зазивають з вулиці: умієш вести аеробіку, давай до нас! Немає строгих вимог до певного рівня знань».
Ці тренери не враховують реальний фізичний стан підопічних, тому такі тренування навряд чи укріплять організм. У нормі заняттям у фітнес-клубе повинне передувати медичне обстеження, після якого клубний доктор призначає клієнтові ту або іншу програму. Фітнес-тренер у свою чергу контролює виконання цієї програми.
На думку пана Іматалієва, знаменитий спортсмен не завжди може бути фітнес-тренером. У спортсмена основне завдання - поставити рекорд. У фітнесі це ні до чого. Тут необхідне хороше розуміння фізіології і анатомії.
Одним з варіантів вирішення кадрової проблеми є самостійна підготовка власних кадрів.
«Fidelity - єдиний клуб, який виучує своїх інструкторів, - розповідає пані Малахова. - У нас власний внутрішній центр по навчанню, де беруть участь лікарі клубу, майстер-тренери, спеціальні викладачі. Окрім цього наші інструктори один-два рази в рік виучуються у Великобританії, США, Германії (по аквафітнесу), і в Алмати йдуть тренінги. Пів року назад ми пройшли великий тренінг від італійської компанії Technogym, на нашу базу також приїжджали виучувати англійці».
Інший метод - поява в профільних вузах спеціальності «фітнес-інструктор». За словами завідуючого кафедрою спортивної медицини і лікувальної фізкультури Казахської академії спорту і туризму Жанар Андасової, у вузі вже починають виучувати студентів по цій спеціальності. На відміну від тренерів, відбувши 10-12 денних тренінгів усередині фітнес-клубів, випускники КАЗАСТ, вважає пані Андасова, личитимуть до фітнесу «з науково-теоретичної і медико-біологічної точок зору».
Тренажери замість крапельниць
На думку Талапа Іматалієва, розвиток фітнеса в Казахстані повинен стати стратегічним інтересом, тому галузі потрібна державна підтримка.
«Фітнес-центрам потрібно зробити преференції по податках або надати дотації», - упевнений президент Національної асоціації професіоналів фізичної культури і спорту. У питанні оздоровлення нації на справжній момент фітнес-центрам немає кращої альтернативи. За даними пана Іматалієва, 70% школярів мають хвороби хребта, 20% - хвороби серця. Мережа якісних і доступних фітнес-клубів виявиться сповна здатна поліпшити ситуацію із здоров'ям казахстанців. Проте, на думку експерта, цю задачу слід вирішувати комплексно із залученням Міністерства праці і соціального захисту, Міністерства освіти і науки і Міністерства спорту і туризму. «Є програма "100 шкіл і 100 лікарень”, - говорить пан Іматалієв. - Я пропоную краще 100 фізкультурних центрів зробимо - лікарні не знадобляться».
Категорія: Інші цікаві спортивні новини | Переглядів: 1049 | Додав: Jack | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Партнери сайту

Архів новин

Реклама


Нові фото

Статистика

Яндекс.Метрика
На сайті всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0