Статті присвячені живленню і спортивній дієтології. Корисність тих або інших продуктів, енергетична цінність, замінники їжі, спортивні добавки, корисні поради, аналітика тощо!
Світова зірка бодибілдингу та кіно, Арнольд Шварценеггер народився 30 липня 1947 року в селі Таль неподалік від Грац (Австрія). Традиційна католицька родина щонеділі відвідувала церкву аж до 1938 року, коли батько Арнольда (Густав Шварценеггер) вступив в нацистську партію. Коли війна закінчилася, йому дозволили працювати в місцевій поліції за відсутністю доказів про злочини, вчинені у воєнний час. Однак на зарплату шефа поліції сім'ї було особливо не розвернутися - жили вони бідно, і Арнольд досі вважає одним з найяскравіших спогадів покупку холодильника. У будинку майбутньої зірки бодибілдингу не було ні опалення, ні побутової техніки, навіть туалет розташовувався на задньому дворі.
Втім, фінансове становище не заважало Арнольду рости активним допитливою дитиною. Хлопчик захоплювався спортом з дитинства - батько Арнольда мріяв про майбутнє великого футболіста для свого сина, так що перший пристрастю для хлопчика став саме футбол. Однак у 14 років юнак вирішив зайнятися бодибілдингом. Його надихнули приклади Рега Парку, Стіва Рівза і Джоні Вайсмюллера (американський спортсмен, плавець, який зіграв роль Тарзана). Після першого тренування Арнольд настільки вимотався, що був не в змозі підняти навіть чашку кави. Незважаючи на те, що клуб бодибілдингу в місті не працював по суботах і неділях, Арнольд ходив в тренажерний зал кожен день.
У той час основною проблемою для нього стала відсутність досвіду і знань. Бодибілдинг був досить новим видом спорту - у юних спортсменів не було ні масла для тіла, ні плавок. На своєму першому змаганні Арнольд навіть не знав, як правильно позувати - все, що було у нього в голові це фотографії Рега Парку. І все ж Арнольд наближався до успіху семимильними кроками - за його словами, він збільшував загальну м'язову масу на 20 фунтів за рік, а обсяг біцепсів на півдюйма всього за 2 місяці.
У 1968 році Арнольд переїжджає до США, маючи на меті «обтесати привезену з Європи м'язову масу і надати їй потрібну форму». Судді були просто підкорені наполегливим і працьовитим юнаком, що, незважаючи на більш ніж успішний зліт, поле кожного змагання підходив до них і запитував, що саме йому слід поліпшити або виправити. З не меншим захопленням Арнольд переймав досвід у своїх «колег», у тому числі у свого ідола Рега Парку.
Вже в 1970 році (всього через п'ять років після початку серйозних тренувань) Арнольд отримує свій перший титул «Містер Олімпія» (вражаючий результат, з огляду на те, що у багатьох на це йде по 10 - 15 років), хоча сам культурист свій успіх пояснює генетичної схильністю. На його думку, бодибілдинг дуже специфічний спорт - відповідні гени можуть принести набагато більше успіху, ніж самий наполеглива праця.
Початок 70-х стало часом тяжких випробувань для сім'ї Шварценеггер - в 1971 році помирає старший брат Арнольда Мейнард, а роком пізніше - батько. На похороні Арнольд так і не з'явився, з братом відносини були натягнуті, а батько відверто «перегнув палицю» у вихованні сина, не стільки цікавлячись їм самим, скільки підтриманням дисципліни в сім'ї.
А між тим, кар'єра Арнольда продовжувала майоріти перемогами аж до 75 року, коли він несподівано вирішив зробити перерву. Ще більш несподіваним стало його повернення в 1980 році - після п'ятирічної перерви культурист з легкістю взяв перше місце на Містер Олімпія 1980. Але, незважаючи на перемогу, в своєму інтерв'ю переможець відзначив, що за час його відсутності в бодибілдингу суттєво зросла конкуренція, і якщо на змаганнях 75 року до рівня Арнольда наближалося лише кілька спортсменів, то у 80-му їх уже було кілька десятків. Крім того, 33-х річному спортсменові було досить складно повернути собі змагальне форму після такої перерви, і після «Містер Олімпія» -1980 Арнольд остаточно залишив спортивну кар'єру. Але це зовсім не означало, що спортсмен повністю забув про бодибілдингу. Він почав ділитися досвідом з більш молодими спортсменами в журналах і книгах, а в 1988 році організував свій конкурс - Арнольд Класик.
Одночасно із заняттями бодибілдингом в 1970 році Арнольд починає кар'єру кіноактора, з якою проблем виникло набагато більше, ніж зі спортом. Молодому спортсмену заважала надто велика м'язова маса (неприродна для кіно), сильний акцент, не дозволяв брати участь у довгих діалогах, але Арнольд фанатично взявся за справу. За словами режисера «Хижака», для роботи з Арнольдом було потрібно всього 3-4 дубля, він дуже швидко навчався. Головний успіх прийшов до Шварценеггеру після фільму «Конан-варвар». Найбільш яскравими фільмами за участю Арнольда вважаються «Термінатор» (1984), «Хижак» (1987), «Людина, що біжить» (1987), «Згадати все» (1990), «Термінатор2: Судний день» (1991), «Правдива брехня »(1994),« Термінатор3: Повстання машин »(2003). Що цікаво, у 2002 році в рідному місті Арнольда хотіли поставити пам'ятник Термінатору, але актор сам закрив цей проект.
До 30-років Арнольд став мільйонером завдяки вдалим вкладень у будівництво та нерухомість (очевидно, у спортсмена був просто-таки нюх на прибуток). У 2003 його обрали 38-м губернатором Каліфорнії. У 2006 році він був переобраний. Тепер його повноваження закінчуються в 2011 році, а сам Арнольд є власником активів на 200 мільйонів доларів.
За словами Арнольда і до цього дня одними з його кумирів є російські спортсмени важко-атлети Юрій Власов, Леонід Жаботинський та Василь Алексєєв.
Історія виступів