Статті присвячені живленню і спортивній дієтології. Корисність тих або інших продуктів, енергетична цінність, замінники їжі, спортивні добавки, корисні поради, аналітика тощо!
Головна » 2011»Липень»9 » Про користь бодібілдингу для розвитку особистості
00:59
Про користь бодібілдингу для розвитку особистості
Такий вид спорту як бодібілдинг з'явився відносно недавно, проте своїм корінням він йде далеко в минуле. Величезну популярність він знайшов завдяки своїй специфічності: людина повинна довести своє тіло до досконалого вигляду, а не встановлювати будь-які рекорди. Дуже добре виглядати і мати чудову фігуру - бажання дуже багатьох чоловіків і воно присутнє навіть за часів античності, коли відомі скульптори увічнювали у камені чоловічі образи з добре розвиненими м'язами.
Мабуть, необхідність працювати безпосередньо над своїм тілом і є головна відмінність бодібілдингу від інших видів спорту. В іншому - це такий же спорт зі своїми плюсами і мінусами. До перших варто віднести результат тренувань (який служить не тільки метою, але і відмінним показником морального задоволення), розвиток сили і витривалості, зміцнення здоров'я та вироблення "залізного" характеру. Мінуси бодібілдингу, які є в будь-якому професійному спорті, це, звичайно ж, суворі дієти, постійна зайнятість, необхідність раціонального використання свого часу і величезні фізичні навантаження. Але в даному випадку, мета завжди виправдає засоби. Крім того, бодібілдинг для багатьох стає не просто захопленням, а стилем життя, однією частиною з її складових. Почавши займатися за всіма правилами, тобто з використанням спортивних програм для тренувань різних груп м'язів, дотримуючись дієти і всіляко себе контролюючи, тим часом бачачи результат своєї роботи, який в першу чергу помічають близькі і навколишні люди - неможливо зупиниться на півдорозі. Крім гарної "прокачки" м'язів, бодібілдінг також тренує і характер людини. Культуристи - це сильні як зовні, так і внутрішньо люди, саме завдяки своєму стилю життя, стилю бодібілдингу.
Історія цього виду спорту знає масу прикладів того, як видатні культуристи незабаром знаходили себе у творчості (кіно, театр, танець), спортивній журналістиці (журнали про бодібілдінг), науці, рекламі і т.д. Один з найбільш відомих культуристів, який реалізував себе практично у всіх цих областях, чемпіон з бодібілдингу 70-х років, кіно і теле зірка, а нині губернатор штату Каліфорнія Арнольд Шварценеггер досі щиро вдячний цьому виду спорту. Таким чином, стає ясно, що бодібілдинг, крім свого первісного призначення може ще стати і хорошим плацдармом для подальшого розвитку свого таланту.
Заняття з вагами завжди пов'язані з ризиком для здоров'я. У бодібілдингу він також присутній, однак якщо слідувати всім вказівкам своїх тренерів, не беручи на себе зайвого на перших же заняттях, то гарантовано можна обійтися без травм протягом всієї своєї спортивної кар'єри.
Приходячи в бодібілдинг, люди змінюються як зовні, так і в душі. Необхідність кожне тренування долати труднощі, пов'язані з підняттям тягарів, переростає у звичку, якої культуристи починають користуватися в своєму повсякденному житті. А вміння бути стійким і не боятися перешкод - одне з найголовніших якостей, необхідних сучасній людині.